Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Sesja Rady Miejskiej w Żabnie

01 grudnia, 2020
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U.
z 2020r. poz. 713) zwołuję XXII Sesję Rady Miejskiej w Żabnie kadencji 2018-2023
na dzień 10 grudnia 2020r. /czwartek/ o godzinie 12:00 sesja w trybie zdalnym

Ze względu na zagrożenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 obrady sesji Rady Miejskiej odbędą w trybie zdalnym.

Prowadzona będzie transmisja obrad Rady Miejskiej oraz utrwalany dźwięk i obraz. Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej https://www.youtube.com/channel/UCl0Rn3pWRINSXi8GkMS0J1Q

Z materiałami na sesję można zapoznać się na portalu mieszkańca pod adresem: http://www.zabno.esesja.pl/

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie XXII sesji Rady Miejskiej w Żabnie.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Wnioski o zmianę porządku obrad.
  4. Przedstawienie porządku obrad.
  5. Przyjęcie protokołu z XXI sesji Rady Miejskiej w Żabnie.
  6. Informacja Burmistrza Żabna o działalności w okresie między sesjami.
  7. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Żabno za rok szkolny 2019/2020.
  8. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Żabno.
  9. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Żabno na rok 2020 nr XV/198/20 z dnia 16 stycznia 2020r.
  10. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie zadania z zakresu Województwa Małopolskiego, zawarcia porozumienia pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego oraz udzielenia pomocy rzeczowej.
  11. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie ustalenia wykazu wydatków niewygasających z upływem roku budżetowego 2020
  12. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego w 2021 roku.
  13. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2021.
  14. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie wprowadzenia zwolnień przedmiotowych w podatku  od nieruchomości na terenie Gminy Żabno w roku podatkowym 2021.
  15. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie wprowadzenia zwolnień w podatku  od nieruchomości budynków, budowli i gruntów zajętych na potrzeby prowadzenia działalności w zakresie kultury fizycznej i sportu  na terenie Gminy Żabno.
  16. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na 2021 r.
  17. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie określenia wysokości dziennych stawek opłaty targowej, zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności i zarządzenia jej poboru w drodze inkasa oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso na 2021 rok.
  18. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłaty
  19. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie dopłaty dla wybranych grup odbiorców usług zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Żabno
  20. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie dopłaty dla wybranych grup odbiorców usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę realizowanego przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej Sp. z o.o. na terenie Gminy Żabno.
  21. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia "Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Żabno na 2021 r."
  22. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia "Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Żabno na  2021 r."
  23. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Gminy Żabno na lata 2021 -2026
  24. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie wyznaczenia aglomeracji Żabno.
  25. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania Strategii Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021 – 2030.
  26. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie prawa służebności drogowej na działce nr 1331/4 położonej w Otfinowie, stanowiącej własność Gminy Żabno
  27. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na  nieodpłatne przejęcie  prawa własności  nieruchomości do zasobu  mienia komunalnego w skład której wchodzą działki  ewidencyjne nr 372 o pow. 0,50 ha,  nr 767/1 o pow. 0,24 ha, położone w Siedliszowicach objęte księgą wieczystą Nr KW TR1D/00079632/4, stanowiące własność Skarbu Państwa.
  28. Rozpatrzenie i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym kolejnej umowy dzierżawy na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata, części działki nr 683/1 o pow. 4,99 ha, położonej w Kłyżu, z dotychczasowym dzierżawcą.
  29. Informacja o złożonych interpelacjach i zapytaniach.
  30. Wolne wnioski i sprawy bieżące.
  31. Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie.
  32. Zamknięcie obrad XXII sesji Rady Miejskiej w Żabnie.

Przewodniczący Rady Miejskiej

w Żabnie

Andrzej Głód

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.