Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Relacja z zawodów wędkarskich o puchar Burmistrza Żabna

07 sierpnia, 2022

W przedostatni dzień 11 edycji Dni Żabna tj. 6 sierpnia 2022 r. w malowniczej scenerii miejscowości Bobrowniki Wielkie Zarząd Koła PZW Żabno nr 16 wspólnie z Gminą Żabno zorganizował towarzyskie zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Żabna”.

W rywalizacji uczestniczyło 37 zawodników, 17 osób na spławiku i 20 osób na gruncie.
O wygranej zadecydowała waga połowu.

W klasyfikacji generalnej trzy najlepsze miejsca uhonorowano okolicznościowymi pucharami, które zdobyli:

1 miejsce-  Fojtar Tomasz,
2 miejsce-  Ćwik Maciej,
3 miejsce - Dziura Tomasz.

Ponadto dziesięciu najlepszych zawodników otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Żabno, wśród których znalazły się: fotel wędkarski, wędki, pokrowiec na wędki, kołowrotki, parasole, rod pod na wędki, oraz siatka wyczynowa.

Poza zwycięską trójką najlepszymi zawodnikami byli:

Drabik Maciej
Boduszek Wiesław
Fido Arkadiusz
Frys Marek
Sak Stanisław
Sokołowski Tomasz
Stachura Stefan

Po części formalnej, ryby, wedle obowiązujących zasad, wróciły do akwenu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.