Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Relacja z półkolonii w SP Otfinów

13 lipca, 2023


Półkolonia 26.VI-07.VII  2023

SP Otfinów

26.06.2023 – poniedziałek – ROZPOCZYNAMY ! 30 osobowa grupa dzieci z klas I-IV rozpoczęła wspólną zabawę wypełnioną wycieczkami oraz spotkaniami w ciekawych miejscach i z ciekawymi ludźmi… W szkole powitały dzieci i rodziców wychowawczynie grup, Pani Agnieszka Kisielka oraz Pani Barbara Mosio.

Podczas półkolonii realizowane były tematy z zakresu profilaktyki, poruszające tematykę zdrowego odżywiania, higieny ciała oraz umysłu, rozwijania hobby i zainteresowań, unikania zagrożeń oraz prawidłowego zachowania się na chodnikach i drogach publicznych. Dzieci słuchały prelekcji zaproszonych gości, wykonywały tematyczne prace plastyczne oraz zachęcane przez wychowawczynie, aktywnie uczestniczyły w warsztatach, gdzie wyrażały swoje zdanie, opinie, zadawały pytania.

Koloniści spędzali również bardzo aktywnie czas podczas zabaw i gier organizowanych w szkole oraz podczas licznych wyjazdów i wycieczek. Odwiedziliśmy m.in. muzeum W. Witasa, gdzie dzieci rozwijały swoje zdolności manualne. Odbyliśmy wyjazdy do muzeum Lalek w Pilźnie oraz do Centrum Bajek w Pacanowie. Mieliśmy również wspaniałą lekcję biblioteczną połączoną z warsztatami, gdzie dzieci wykonywały swoje własne zakładki do książki. Pani dyrektor GCK w Żabnie, przedstawiła dzieciom szeroki wybór warsztatów, na które mogą się zapisać ! Odwiedziliśmy muzeum w Tarnowie, gdzie mogliśmy oglądać wspaniałą panoramę  Tarnowa z wieży ratuszowej oraz usłyszeć historię o założycielu miasta. Zadbaliśmy również o stronę fizyczną naszych dzieci, które spędziły bardzo aktywnie czas na basenie w Dąbrowie tarnowskiej, na placu zabaw w Parku Strzeleckim, na Flyparku oraz Xtreme kids.  W piątek – ostatni dzień półkolonii, odbyły się ostatnie zajęcia plastyczne, rozstrzygnięcie konkursów, rozdanie nagród , ostatnie wspólne zabawy i dyskoteka, szukanie cukierków ukrytych przez nasze przebiegłe Panie  … Coś się zaczyna i coś się kończy…

Dziękuję , Pani Dyrektor naszej szkoły za umożliwienie nam spędzenia letnich wakacji w szkole, wszystkim pracownikom obsługi za miłą atmosferę, pomoc oraz serdeczność i otwartość, które czuło się przekraczając progi naszej szkoły.

Osobne podziękowania, przesyłamy Pani Burmistrz Miasta Żabna, Marcie Herduś za wsparcie finansowe oraz mentalne, które nasza szkoła otrzymała, abyśmy mogli taką półkolonię przeprowadzić

Dziękujemy również wszystkim pracownikom Urzędu Gminy w Żabnie, szczególnie Referatowi Spraw Administracyjnych i Obywatelskich. Życzymy wszystkim słonecznych, beztroskich i bogatych w pozytywne wrażenia dni, spędzonych na wypoczynku lub dalszej pracy.

Serdecznie pozdrawiamy

Małgorzata Kalita oraz społeczność Szkoły Podstawowej  w Otfinowie.

 

       Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).