Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Raport o stanie gminy

29 maja, 2020
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
Gmina Żabno ukończyła prace nad dokumentem podsumowującym pracę samorządu w 2019 roku. Raport o stanie gminy za 2019 r. dostępny jest do wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej, będzie także przedmiotem dyskusji na najbliższej Sesji Rady Miejskiej w Żabnie.

Raport o stanie - to dokument, do którego gminy zostały zobowiązane, na mocy obowiązującego prawa. W jego treści znajdziemy informacje dotyczące działalności organów gminy, jednostek pomocniczych i organizacyjnych, budżetu samorządu, realizacji działań strategicznych dla gminy, czy współpracy z innymi społecznościami samorządowymi. W raporcie uwzględnione są również dane demograficzne, a całość dokumentu odnosi się do 2019 roku i stanowi kompendium wiedzy o gminie i jej funkcjonowaniu w tym okresie.

W czasie opracowywania dokumentu pojawiało się również wiele zapytań odnośnie funkcjonowania samorządu i podejmowanych przez niego zadań. Odpowiedzi w pewnym zakresie zostały ujęte już w raporcie, a w pozostałej części znajdują się w odpowiedziach na interpelacje kierowane do Rady Miejskiej (m.in. https://bip.malopolska.pl/api/files/2366311).

Z raportem można zapoznać się pobierając go z Biuletynu Informacji Publicznej (https://bip.malopolska.pl/umwzabno,m,336361,2020r.html).
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).