Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Program „Żółty Talerz” w Szkole w Otfinowie

30 kwietnia, 2020


Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie korzysta z programu „Żółty Talerz”, który wspiera system żywienia dzieci w Polsce i nie tylko. Dzięki finansowemu wsparciu Kulczyk Fundation oraz działaniom PCK uczniowie naszej szkoły jedzą pyszne i pełnowartościowe posiłki. Program ten pozwala również na uczestnictwo dzieci w warsztatach kulinarnych oraz lekcjach o zdrowym odżywianiu.

Ważne jest, by uświadomić sobie, że posiłek podany w szkole nieraz jest jedyną możliwością zjedzenia czegoś ciepłego, zdrowego, zbilansowanego. Obecna sytuacja, jaką jest pandemia COVID-19, uniemożliwia dzieciom korzystanie ze stołówki szkolnej. Fundacja Kulczyk nie zapomina mimo tego o potrzebie dożywiania. Dzięki środkom z programu „Żółty Talerz” wszyscy uczniowie, którzy na terenie placówki spożywali obiady, otrzymali paczki żywnościowe. Pakunki zostały przygotowane przez pracowników naszej szkoły i rozdysponowane do uczniowskich domów z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak szczytnej inicjatywie, niosąc w tych trudnych czasach radość.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).