Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie informuje

29 kwietnia, 2021
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Powiatowy  Lekarz  Weterynarii  w  Tarnowie informuje, że akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego zostanie przeprowadzona w  dniach:

od 7 do 14 maja 2021 r.

Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów i jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

• nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a czasie spacerów psy prowadzić
    na smyczy i w kagańcu,
  • kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  • nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Informacji  dotyczących  akcji  szczepienia  lisów  udziela:

Powiatowy Lekarz Weterynarii - lek. wet. Paweł Wałaszek.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.