Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Podziękowanie za XXX lat prowadzenia akcji krwiodawczych

08 grudnia, 2022


„Dzielić się swoim zdrowiem” – tak każdą akcję honorowego oddawania krwi nazywa Stanisław Łoś, prezes żabnieńskiego Klubu Honorowych Dawców. - "Krew to życie i lekarstwo, którego nigdy za wiele" - dodaje, gdy pyta się go o misję działalności Dawców. 

Dlatego też, bardzo cieszy prężna działalność Krwiodawców na terenie gminy Żabno. I to od trzydziestu lat! Bo Klub w Żabnie swoje pierwsze akcje przeprowadził już w 1992 roku i od tego czasu systematycznie, cztery razy w roku, organizuje możliwość oddawania krwi. 
 
Klubowiczów zrzeszonych w Żabnie jest blisko pięćdziesięciu, w tych granicach oscyluje również frekwencja na każdej akcji. Dobrym prognostykiem dla działalności krwiodawczej w Żabnie jest to, co podkreśla pan Stanisław Łoś - coraz liczniejsze zainteresowanie młodego pokolenia, które także czuje się odpowiedzialne i przychodzi oddawać krew.
 
Na dzisiejszej akcji, która odbyła się w budynku Gminnego Centrum Kultury, burmistrz Żabna Marta Herduś wraz z zastępcą Piotrem Brodą, przekazali zestaw bluz polarowych, które dedykowane są Honorowym Dawcom z gminy Żabno, dziękując w ten sposób za trzy dekady aktywności, niesienia pomocy i zaszczepianie idei krwiodawstwa w kolejnych pokoleniach. 
 
Gratulujemy wszystkim członkom HDK Żabno Jubileuszu, dziękujemy za czas i energię poświęconą na organizowanie akcji i propagowanie krwiodawstwa na terenie naszej gminy. 

 Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).