Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Podpisano umowy na kolejne termomodernizacje na terenie gminy Żabno

01 grudnia, 2022

Trwa kontynuacja podpisywania umów związanych z realizacją dużego zadania dotyczącego termomodernizacji szkół, budynku Urzędu Miejskiego oraz klubu sportowego z Żabna, a dofinansowanego w ramach rządowego wsparcia z drugiego etapu Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych. Tym razem burmistrz Żabna Marta Herduś w obecności Radnego Rady Miejskiej Jana Cygana podpisała dokumenty na realizację „Termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Odporyszowie”, która będzie wykonana za kwotę 2 199 328,14 zł, a także „Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Sieradzy”. Koszt w tym przypadku sięgnie 1 411 306,75 zł. Oba zadania wykonane zostaną do końca maja 2023 roku, a wykonawcą jest Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa z Tarnowa.

Również w dniu wczorajszym w obecności Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Sławomira Kurzydyma podpisano kolejne dwie umowy, których efektem będzie wykonanie „Termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Gorzycach”, a także „Ocieplenia budynku klubu POLAN Żabno”. Wykonawcą zadania w Gorzycach została firma Usługi Remontowo- Budowlane FAS- BUD z Żelazowki, która wykona tę część zadania za kwotę 1 491 481,55 zł. Natomiast ocieplenie budynku klubu w Żabnie wykona Zakład Budowlano- Remontowy Andrzej Pudełko z Żabna za kwotę 672 994,50 zł. W obu przypadkach termin realizacji przypada również na koniec maja przyszłego roku.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.