Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Patron zobowiązuje – obchody 100. rocznicy urodzin Ojca Św. Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

15 maja, 2020


Łęgowska szkoła podstawowa, pomimo ograniczonego z racji koronawirusa funkcjonowania, włączyła się w obchody 100. rocznicy urodzin swojego Patrona – Ojca Świętego Jana Pawła II, który od 2003 r. nadaje pracy wychowawczej tej placówki unikalny i specyficzny charakter. Z inicjatywy Dyrektora Szkoły oraz tamtejszych nauczycieli podjęto rozmaite działania promujące życie oraz dzieło Karola Wojtyły jako człowieka, kapłana i świętego. Projekty te służyć mają nie tylko lepszemu poznaniu przez dzieci i młodzież biografii Karola Wojtyły, ale przede wszystkim wartości, które On wyznawał, a które, będąc wartościami uniwersalnymi, stanowią o istocie godnego życia. We wspomniane projekty zaangażowani są głównie łęgowscy uczniowie, choć nie tylko. Jeden z projektów miał znacznie szerszy zasięg, a do jego realizacji przystąpili uczniowie prawie wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W ramach tej inicjatywy uczniowie wykonali w swoich domach urodzinowy kwiat dla Ojca Św. Jana Pawła II korzystając z różnych technik malarskich, a zdjęcie pracy przesłali do organizatora projektu. Z tych wielu przesłanych prac, powstał prezentowany kolaż, autorstwa Beaty Rzenno – nauczyciela plastyki m.in. w SP w Łęgu Tarnowskim i tym samym inicjatora akcji Urodzinowe kwiaty dla Ojca Świętego Jana Pawła II.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom, którzy podjęli plastyczne wyzwanie i dołączyli do naszego projektu, uświetniając tym obchody 100.rocznicy urodzin Patrona naszej Szkoły.

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).