“OTFINOWIANIE” NAJLEPSI W POLSCE! MAŁOPOLSKA ZWYCIĘZCĄ TEGOROCZNYCH DOŻYNEK PREZYDENCKICH!
W dniach 19-20 września br. odbyły się Dożynki Prezydenckie. Tradycyjna Spała została zastąpiona Warszawą. W tym roku, ze względu na panującą sytuację spowodowaną wirusem COVID19, każde województwo mogło wystawić do konkursu mniejszą, niż zwykle, grupę dożynkową. Uroczystości odbyły się na dziedzińcu oraz w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Małopolskę reprezentowały połączone siły Poręby Radlnej, w której został wypleciony piękny wieniec oraz Zespołu Folklorystycznego "Otfinowianie", który reprezentował gminę Żabno. "Otfinowianie" odpowiedzialni byli za przygotowanie oraz wykonanie autentycznego i tradycyjnego obrzędu dożynkowego. Członkowie jury oraz Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda byli pod wrażeniem kunsztownie wykonanego wieńca oraz autentycznej prezentacji obrzędu dożynkowego "Otfinowian". Reprezentacja Małopolski zwyciężyła, zajmując I miejsce w organizowanym przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, konkursie na najpiękniejszy wieniec i obrzęd dożynkowy.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
















