Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Ogłoszenie – „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

15 października, 2021
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie planuje przystąpić do Programu „Opieka wytchnieniowa„– edycja 2022, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego, którego celem jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych.

Program „Opieka wytchnieniowa” adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Z uwagi na krótki termin składania wniosków przez gminy (do dnia 22.10.2021 r.) określających skalę potrzeb w zakresie realizacji Programu, osoby zainteresowane (lub ich opiekunowie) proszone są o kontakt osobisty z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie, ul. Św. Jana 3a, lub telefoniczny – tel. 14 645 64 33 w terminie do dnia 19.10.2021 r. do godziny 15.00.

Dokumenty aplikacyjne można pobrać  z niniejszej strony lub w Ośrodku Pomocy Społecznej gdzie można również skorzystać  z pomocy pracownika przy wypełnianiu.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2022 i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022.

Ważne informację dot. w/w Programu można uzyskać na stronie:

Załącznik 1

Załącznik 2

Załącznik 3

Załącznik 4

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.