Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

OGŁOSZENIE O NABORZE Nr 7/2022

28 czerwca, 2022
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

OGŁOSZENIE O NABORZE Nr 7/2022

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie –

Zielony Pierścień Tarnowa

działające na terenie gmin:

Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno,

informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu:

- rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej
lub rekreacyjnej, lub kulturalnej
objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji
w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność",
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wsparcie udzielane jest: w formie refundacji:

• do 63,63% kosztów kwalifikowalnych w przypadku jednostek sektora finansów publicznych,

• do 70%  kosztów kwalifikowalnych w przypadku podmiotów prowadzących działalność gospodarczą,

• do 100% kosztów kwalifikowalnych w przypadku pozostałych podmiotów.

Wysokość dostępnych środków w ramach naboru wynosi: 32 989,00 EUR.

Kwota indykatywna wyliczona po kursie stałym 4,0 PLN/EUR: 131 956 zł

Minimalna całkowita wartość operacji wynosi nie mniej niż 50 000,00 zł.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie:

Od 7 do 21 lipca 2022 r.

Wnioski należy składać bezpośrednio w biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia - Zielony Pierścień Tarnowa w Tarnowie, ul. Dąbrowskiego 21, 33-100 Tarnów w dniach od 7 do 20 lipca 2022 r. - od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30, w dniu 21 lipca 2022 r. do godziny 12.00. Termin składania wniosków upływa w dniu 21 lipca 2022 r. (czwartek) o godz. 12:00.

Zakres tematyczny operacji:

Cel ogólny 3.0 Poprawa oferty spędzania czasu wolnego na obszarze realizacji LSR.

Cel szczegółowy 3.1 Wzrost dostępu do obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej wykorzystującej potencjał terenowy obszaru: ścieżek i szlaków rowerowych, nordic-walking, szlaków konnych, miejsc aktywnego spędzania czasu na powietrzu oraz kąpielisk i miejsc rekreacji wodnej.

Przedsięwzięcie 3.1.1 Budowa ścieżek i wytyczenie szlaków rowerowych, nordic-walking
i szlaków konnych.

Wskaźnik produktu:

Liczba kilometrów wybudowanych ścieżek i wytyczonych szlaków: 9 km,

Liczba nowych lub zmodernizowanych obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej: 1.

Warunki udzielania wsparcia:

1. Złożenie kompletu wymaganej dokumentacji w miejscu i terminie podanym
    w ogłoszeniu (2 egzemplarze wniosku o przyznanie pomocy wraz z niezbędnymi załącznikami w wersji papierowej pozostawione w Biurze LGD oraz w wersji elektronicznej zapisanej na nośniku danych).

2. Zgodność operacji ze Strategią Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR).

3. Zgodność operacji z lokalnymi kryteriami wyboru operacji oraz uzyskanie minimalnej liczby punktów w ramach tych kryteriów.

4. Zgodność operacji ze specyficznymi kryteriami wyboru operacji (jeśli dotyczy).

5. Zgodność operacji z warunkami przyznania pomocy określonymi w PROW na lata 2014-2020.

Kryteria wyboru operacji:

Lokalne kryteria wyboru operacji oraz specyficzne kryteria wyboru operacji znajdują się
na stronie LGD - www.lgdzpt.pl oraz w wersji papierowej w Biurze LGD.

Minimalna liczba punktów, których uzyskanie jest warunkiem wyboru operacji wynosi:

• 7 punktów z 14 punktów stanowiących maksymalną liczbę punktów możliwych
    do uzyskania w ramach lokalnych kryteriów wyboru operacji dla jednostek sektora finansów publicznych,

• 8 punktów z 16 punktów stanowiących maksymalną liczbę punktów możliwych
    do uzyskania  w ramach lokalnych kryteriów wyboru operacji dla pozostałych wnioskodawców.

Formularz wniosku o przyznanie pomocy, wniosku o płatność oraz projekt umowy
o przyznanie pomocy dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego -

Formularz wniosku o przyznanie pomocy, formularz wniosku o płatność, formularz umowy
o przyznanie pomocy, LSR, kryteria wyboru operacji są udostępnione na stronie: Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia -
Zielony Pierścień Tarnowa oraz - po uprzednim uzgodnieniu terminu oraz godziny - do wglądu w Biurze Lokalnej Grupy Działania miejscowość: Tarnów, ul. Dąbrowskiego 21, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30.

Wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru projektów:

1. Wniosek o przyznanie pomocy złożony na obowiązującym formularzu
    wraz z wymaganymi załącznikami (w wersji papierowej w dwóch egzemplarzach oraz elektronicznej na nośniku danych).

2. Szczegółowy opis operacji.

Wykaz dokumentów dodatkowych:

1. Instrukcja do Szczegółowego opisu operacji do  wniosku o przyznanie pomocy
    w ramach Działania 19
    Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

2. Informacje dodatkowe.

Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełniania wniosków udzielane są
w Biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia - Zielony Pierścień Tarnowa oraz pod numerem tel.
790 205 244 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30.

Pełna dokumentacja konkursowa wraz z dokumentami dodatkowymi znajduje się na naszej stronie internetowej www.lgdzpt.pl

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.