Wtorek, 24 maja 2022r. | Imieniny: Joanny, Zuzanny

Ogłoszenie o naborze 5/2022

17 stycznia, 2022
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działająca na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: – rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, przez: rozwijanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wsparcie udzielane jest: w formie refundacji do 70% kosztów kwalifikowanych

Minimalna całkowita wartość operacji wynosi nie mniej niż: 50 000, 00 zł.

Wysokość pomocy na jedną operację wynosi: do 500 000 zł.

Wysokość dostępnych środków w ramach naboru wynosi: 457 744 euro.

Kwota indykatywna wyliczona po kursie stałym 4,0 PLN/EUR: 1 830 976,00 zł

Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie: od 1 do 15 lutego 2022 r.

Wnioski należy składać bezpośrednio w biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia – Zielony Pierścień Tarnowa w Tarnowie, ul. Dąbrowskiego 21, 33-100 Tarnów w dniach od 1 do 14 lutego 2022 r. – od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30, w dniu 15 lutego 2022 r. do godziny 12.00. Termin składania wniosków upływa w dniu 15 lutego 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00.

Zakres tematyczny operacji:

Cel ogólny 1.0 Wzrost aktywności gospodarczej na obszarze realizacji LSR.

Cel szczegółowy 1.2 Wzrost liczby miejsc pracy w istniejących przedsiębiorstwach.

Przedsięwzięcie 1.2.1 Rozwijanie działalności gospodarczej – Dotacje inwestycyjne dla działających przedsiębiorstw związane z utworzeniem nowych miejsc pracy.

Wskaźnik produktu: Liczba operacji polegających na rozwoju istniejącego przedsiębiorstwa – 8 sztuk,

w tym: Liczba operacji ukierunkowanych na innowacje- 1 sztuka, Liczba operacji ukierunkowanych na ochronę środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu- 1 sztuka.

Warunki udzielania wsparcia:

1. Złożenie kompletu wymaganej dokumentacji w miejscu i terminie podanym w ogłoszeniu (2 egzemplarze wniosku o przyznanie pomocy wraz z niezbędnymi załącznikami w wersji papierowej pozostawione w Biurze LGD oraz wersji elektronicznej zapisanej na nośniku danych).
  2. Zgodność operacji ze Strategią Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR).
  3. Zgodność operacji z lokalnymi kryteriami wyboru operacji oraz uzyskanie minimalnej liczby punktów w ramach tych kryteriów.
  4. Zgodność operacji ze specyficznymi kryteriami wyboru operacji (jeśli dotyczy).
  5. Zgodność operacji z warunkami przyznania pomocy określonymi w PROW na lata 2014-2020.

Kryteria wyboru operacji:

Lokalne kryteria wyboru operacji oraz specyficzne kryteria wyboru operacji znajdują się na stronie LGD – www.lgdzpt.pl oraz w wersji papierowej w Biurze LGD.

Minimalna liczba punktów, których uzyskanie jest warunkiem wyboru operacji wynosi: 14 punktów z 28 punktów stanowiących maksymalną liczbę punktów możliwych do uzyskania w ramach lokalnych kryteriów wyboru operacji.

Formularz wniosku o przyznanie pomocy, wniosku o płatność oraz projekt umowy o przyznanie pomocy dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – http://www.prow.malopolska.pl/

Formularz wniosku o przyznanie pomocy, formularz wniosku o płatność, formularz umowy o przyznanie pomocy, LSR, kryteria wyboru operacji są udostępnione na stronie: Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia – Zielony Pierścień Tarnowa oraz –  po uprzednim uzgodnieniu terminu oraz godziny – do wglądu w Biurze Lokalnej Grupy Działania miejscowość: Tarnów, ul. Dąbrowskiego 21, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30

Wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru projektów:

1. Wniosek o przyznanie pomocy złożony na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami (w wersji papierowej w dwóch egzemplarzach oraz elektronicznej na nośniku danych).
  2. Szczegółowy opis operacji.

Wykaz dokumentów dodatkowych:

1. Instrukcja do Szczegółowego opisu operacji do wniosku o przyznanie pomocy w ramach Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.
  2. Informacje dodatkowe.

Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełniania wniosków udzielane są  telefonicznie  pod numerem tel. 790 205 244 oraz w Biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia – Zielony Pierścień Tarnowa (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30) po uprzednim uzgodnieniu terminu oraz godziny konsultacji.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.