Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Ogłoszenie – „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”  – edycja 2022

15 października, 2021
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie w związku z ogłoszonym w dniu 8.10.2021 r. przez MRiPS naborem wniosków do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej„ – edycja 2022, realizowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, informuje o możliwości zgłoszenia się do udziału w w/w Programie.

Program adresowany jest do:

1. Dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji;
  2. Osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności:
    1. stopniu znacznym lub
    2. stopniu umiarkowanym albo
    3. traktowane na równi do wymienionych w lit. a i b.

Usługi asystenta w szczególności mogą polegać na pomocy asystenta w:

1. Wykonywaniu czynności dnia codziennego dla uczestników Programu;
  2. Wyjściu, powrocie oraz dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca;
  3. Załatwianiu spraw urzędowych;
  4. Korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);
  5. Zaprowadzeniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzeniu ich z niej.

Z uwagi na krótki termin składania wniosków przez gminy (do dnia 22.10.2021 r.) określających skalę potrzeb w zakresie realizacji Programu, osoby zainteresowane (lub ich opiekunowie) proszone są o kontakt osobisty z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie, ul. Św. Jana 3a, lub telefoniczny – tel. 14 645 64 33 w terminie do dnia 19.10.2021 r. do godziny 15.00.

Dokumenty aplikacyjne można pobrać  z niniejszej strony lub w Ośrodku Pomocy Społecznej gdzie można również skorzystać  z pomocy pracownika przy wypełnianiu.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2022 i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022.

Ważne informację dot. w/w Programu można uzyskać na stronie:

Załącznik 1

Załącznik 2

Załącznik 3

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.