Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Nowy plac zabaw w Pierszycach

15 maja, 2020

W Pierszycach odebrano roboty inwestycyjne na nowym placu zabaw. Jest on jednym z trzech miejsc przeznaczonych dla dzieci, które pojawią się na mapie naszej gminy w tym roku.

Powstanie placu zabaw w Pierszycach było możliwe dzięki wsparciu ze środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które gmina otrzymała w ramach wniosku o dofinansowanie złożonemu do Lokalnej Grupy Działania Zielony Pierścień Tarnowa. Projekt został zatwierdzony, dzięki czemu blisko 32 tys. złotych wsparło budżet gminny w tej inwestycji. Plac został umiejscowiony na tyłach domu ludowego, w zacienionym miejscu. Jego podstawę stanowi podłoże z piasku, na którym w centralnym miejscu stoi zestaw ze zjeżdżalnią i możliwością wspinania się. Tuż za nim zamontowano dwie huśtawki oraz „bocianie gniazdo”. Nie zapomniano o osobach, które lubią aktywnie spędzać czas, umożliwiając im ćwiczenia na trzech stanowiskach siłowni plenerowej. Opiekunowie dzieci, które przyjdą bawić się na placu mogą usiąść na nowych ławkach. Kwota wydatkowana na ten cel to nieco ponad 61 tys. złotych.

W minionym tygodniu zakończono również prace przy placu zabaw w Łęgu Tarnowskim, który również powstał ze środków PROW, a o sfinansowanie kosztów jego budowy postarało się Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego. W planach na ten rok jest również wybudowanie placu zabaw w Siedliszowicach, obok budynku domu ludowego. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne umowa z Urzędem Marszałkowskim gwarantująca pieniądze na ten cel musiała nieco poczekać, ale zapewnienia płynące z Krakowa mówią, że będzie ona sfinalizowana na dniach.

   Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).