Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny
Pokaż menu

Nagrody odebrane – uczniowie z SP w Żabnie nagrodzeni w konkursie IPN

19 maja, 2022


W Centrum Edukacyjnym IPN "PRZYSTANEK HISTORIA w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa konkursu zorganizowanego przez Chorągiew Krakowską ZHP im. Tadeusza Kościuszki oraz Oddział IPN w Krakowie „Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej.

Wśród honorowych gości byli obecni: Wojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer oraz współorganizatorzy Zastępca Dyrektora Oddziału IPN w Krakowie, dr. Michał Wenklar i Komendant Chorągwi Krakowskiej ZHP, hm. Mariusz Siudek.

Obecna edycja skoncentrowała się na harcerzach i instruktorach w szeregach Armii Krajowej. Na konkurs napłynęło 65 prac w kategoriach  plastycznej, pisemnej i multimedialnej na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

Galę uświetnił występ duetu Amelia Liro i Hubert Makowski.

W trakcie Gali wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Czuwaj!

 Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).