Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej w Sieradzy

06 lutego, 2023


Od września 2022 w Szkole Podstawowej w Sieradzy realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

To nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia czas spędzony w szkole i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Dzięki przyznanym funduszom w ramach wspomnianego programu oprócz obowiązkowego wyposażenia m.in.: drukarki 3D z akcesoriami, mikroportu, mikrokontrolerów, statywu do aparatu i kamery, aparatu fotograficznego z funkcją kamery i gimbala, zakupione zostały również roboty Photon oraz gogle VR.

Pozyskane pomoce nauczyciele i uczniowie często wykorzystują na wszystkich przedmiotach w klasach I-VIII. Aparat zawsze jest potrzebny, aby zrobić zdjęcia i nagrać filmiki zajęć,  uroczystości, wycieczek i konkursów szkolnych. Z Drukarką 3D młodzież zapoznawała się m.in. na zajęciach z doradztwa zawodowego. Poznali podstawowe zasady obsługi drukarki,  następnie przygotowywali pierwsze projekty do druku w Tinkercad - darmowym programie do modelowania 3D. Babcie i dziadkowie podczas uroczystości z okazji ich święta otrzymali upominki wydrukowane właśnie na drukarce. Natomiast Gogle VR pozwalają  dzieciom przenieść lekcje w zupełnie inny wymiar. Dzięki nim można zwiedzać wyjątkowe miejsca, obserwować zjawiska i w pełni zaangażować się w kreatywne i ekscytujące nauczanie. Tak było na lekcjach języka niemieckiego, historii, geografii oraz zajęciach kształtujących kreatywność. My znaleźliśmy dla nich również nietypowe zastosowanie na pikniku rodzinnym.

Roboty Photon również bardzo dobrze się sprawdzają na zajęciach. Ich zadaniem jest nie tylko nauka programowania, rozwijanie kreatywności dziecka, ale też szybkiego podejmowania decyzji i kształtowania pamięci. Uczniowie bardzo szybko opanowali podstawy do obsługi robota. Mikroport Saramonic posłużył zaś do nagrywania popisów wokalnych, recytacji oraz innych aktywności uczniów.

Jesteśmy przekonani, że takie nowoczesne pomoce będą nadal uatrakcyjniać uczniom zajęcia, a nauczycielom pozwolą na zaplanowanie i przeprowadzenie ciekawych lekcji.

       Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).