Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Kwotą po 10 tys. złotych każdy zostaną wsparte trzy kluby sportowe z terenu gminy Żabno.

10 czerwca, 2020


Kwotą po 10 tys. złotych każdy zostaną wsparte trzy kluby sportowe z terenu gminy Żabno. Pieniądze pochodzą z Programu „Klub” Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Program „Kluby” ogłaszany jest początkiem roku, a o jego fundusze mogą aplikować kluby sportowe prowadzące zarejestrowaną działalność minimum 3 lata. Dofinansowanie mogą uzyskać jedynie te kluby, w których kwoty dotacji ze środków publicznych udzielanych zarówno w roku poprzedzającym złożenie wniosku, jak i roku bieżącym, nie przekroczyły 200 tys. zł.

W ramach dofinansowania beneficjentami ostatecznymi mogą być dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia. Program skierowany jest na sfinansowanie pracy szkoleniowca (trenera, instruktora), a także na zakup sprzętu sportowego i/lub organizację obozu sportowego.

Ministerstwo przeznaczyło 40 mln złotych na ten program, a w tegorocznej edycji trzy kluby z terenu gminy Żabno uzyskały pozytywną weryfikację swoich wniosków, gwarantującą im wsparcie „budżetu klubowego” kwotami po 10 tys złotych każdy. Rządowe pieniądze otrzymają „Błękitni” z Siedliszowic, „Ikar” Odporyszów oraz „Łęgovia” Łęg Tarnowski. Gratulujemy.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).