Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

„Kto ma pszczoły ten ma miód” – warsztaty kulinarne w Filii MGBP w Otfinowie

23 czerwca, 2022

W ramach projektu "Kto ma pszczoły ten ma miód... - z Biblioteką poznajemy tradycję regionu" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2022. w Filii w Otfinowie odbyły się warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Otfinowie.

Dzieci miały okazję samodzielnie wałkować, wykrawać, piec i dekorować pierniki pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich "Gorzycanie". Dzieciaki wykazały się wielką pomysłowością w tworzeniu przysmaku. Warsztatom towarzyszył nieustanny uśmiech na twarzach, a w powietrzu unosił się pachnący piernikami nastrój.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały woreczki, do których włożyły własnoręcznie udekorowane pierniczki oraz zakładki do książek z logo projektu.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.