Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny
Pokaż menu

„Kto ma pszczoły, ten ma miód …” pieczenie pierniczków w Bibliotece

23 czerwca, 2022

 

Warsztaty kulinarne to kolejne zadanie zrealizowane w ramach projektu „Kto ma pszczoły, ten ma miód…- z Biblioteką poznajemy tradycje regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2022.

Uczestnikami warsztatów kulinarnych z pieczenia pierniczków prowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gorzycanie” byli mali czytelnicy żabnieńskiej Biblioteki.

Spotkanie rozpoczęło się od podstawowych czynności porządkowych, tj. mycia rąk, a następnie panie opowiedziały o swojej pracy oraz o tym, do jakich potraw wykorzystywany jest miód. Dzieci dowiedziały się  jakie składniki potrzebne są do pieczenia pierniczków i pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń samodzielnie przesiały mąkę oraz połączyły z nią resztę składników. Ciasto na pierniczki powstało według tradycyjnego regionalnego przepisu. Ogromną radość sprawiło uczestnikom warsztatów wałkowanie i wycinanie kształtów, ale jeszcze większą  frajdą była dekoracja upieczonych pierników. W efekcie pracy dzieci powstały śliczne kotki, dinozaury, misie, motylki, kwiatuszki i oczywiście pszczółki.

Na zakończenie dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane pierniczki oraz zakładki do książek z logo projektu.

 

 

 

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).