Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Kontrole w zakresie gospodarki nieczystościami płynnymi

31 marca, 2023
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Informujemy, że od początku kwietnia Pracownicy Urzędu Gminy Żabno rozpoczną kontrole nieruchomości położonych na terenie naszej gminy, wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Kontrola dotyczy roku 2022 oraz roku 2023.

Gmina jest zobowiązana do kontroli wszystkich istniejących zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków co najmniej raz na dwa lata na podstawie opracowanego planu kontroli.

Podczas kontroli sprawdzana będzie częstotliwość opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków a także zawarcie umów na wywóz nieczystości ciekłych z przedsiębiorcami posiadającymi zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy.

Kontrola polega na sprawdzeniu zawartej umowy z przedsiębiorcą oraz okazaniu dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za tę usługę (rachunki, faktury vat). Należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu szamba.

W przypadku posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków, należy pamiętać o obowiązku pozbywania się osadów ściekowych (zgodnie z instrukcją eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków), co musi zostać również odpowiednio udokumentowane, tj. poprzez podpisanie umowy na wywóz osadów ściekowych oraz posiadanie dowodów uiszczania opłaty za w/w usługę.

Mieszkańcy wg planu kontroli zobowiązani będą do dostarczenia dokumentacji do Urzędu Miejskiego w Żabnie. Nie dostarczenie dokumentów skutkować będzie przeprowadzeniem kontroli w miejscu zamieszkania przez upoważnionych pracowników.

Prosimy Państwa o współpracę i udostępnienie niezbędnych dokumentów będących przedmiotem kontroli. Ponadto informujemy, że osoby które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków powinny to uczynić niezwłocznie.

 

 

 

PLAN KONTROLI

 

L.p.

Kontrolowany

Kontrolujący

Termin Kontroli

1.

Właściciele nieruchomości położonych na terenie Gminy Żabno: Bobrowniki Wielkie, Ilkowice, Łęg Tarnowski, Niedomice, Żabno, Podlesie Dębowe.

Upoważnieni Pracownicy Urzędu Miejskiego w Żabnie

II kwartał 2023 r.

2.

Właściciele nieruchomości położonych na terenie Gminy Żabno: Chorążec, Sieradza, Odporyszów, Czyżów, Kłyż, Goruszów, Gorzyce.

Upoważnieni Pracownicy Urzędu Miejskiego w Żabnie

III i IV kwartał 2023 r.

3.

Właściciele nieruchomości położonych na terenie Gminy Żabno: Janikowice, Nieciecza, , Otfinów, Pasieka Otfinowska, Pierszyce, Siedliszowice.

Upoważnieni Pracownicy Urzędu Miejskiego w Żabnie

I kwartał 2024 r.

         

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).