Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Kolorowo i wesoło w Galerii „Rozmaitości”

01 czerwca, 2020

Galeria „Rozmaitości” w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zapełniła się po brzegi niesamowicie kolorowymi i niezwykle pomysłowymi postaciami Zająca Poziomki. Ponad 100 zgromadzonych kukiełek, pacynek, a nawet marionetek to pokłosie konkursu plastycznego „TO JA! WASZ ZAJĄC POZIOMKA!”. Tradycyjnie konkurs towarzyszył  Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. I chociaż przegląd teatrów nie odbył się, konkurs udało się przeprowadzić, a jego efekty można podziwiać w Galerii GCK.

Wystawie pokonkursowej lalek teatralnych towarzyszy retrospektywna wystawa „Bajkowe światy Zająca Poziomki”, ukazująca jak na przestrzeni 35 lat zmieniał się Przegląd i jego uczestnicy. Być może wielu dorosłych odnajdzie się na starych fotografiach, kiedy jako dzieci brali udział w Przeglądzie…

Organizatorami konkursu plastycznego są Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy…

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów. Można to uczynić od poniedziałku do piątku w godz. od. 8:00 do 18:00 w Gminnym Centrum Kultury lub w Bibliotece w Żabnie.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).