Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Jubileuszowy XX “English Festivals”

29 maja, 2023


W piękny dzień, 19 maja 2023 roku, uczniowie przystąpili do zmagań jubileuszowego, XX Gminnego Konkursu Języka Angielskiego ’’English Festivals‘’, który swoim patronatem objęli Starosta Tarnowski Roman Łucarz i  Burmistrz Miasta i Gminy Żabno, Pani Marta Herduś.

Uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą ale także umiejętnościami działania w zespole. Dzieci wykonywały zadania nawiązujące do Świąt Wielkanocy, Walentynek, Bożego Narodzenia czy Dnia Matki i Halloween  oczywiście w języku angielskim. W konkursie udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z Żabna, Łęgu Tarnowskiego, Odporyszowa, Sieradzy, Niedomic, Otfinowa i Bobrownik Wielkich.

Rywalizację jak co roku oceniała komisja w składzie: Pani Anna Gadowska – nauczyciel języka angielskiego w Brzesku, Pani Kamila Ryba – instruktor plastyki w  Gminnym Centrum Kultury w Żabnie oraz Pani Nikola Rychlicka.

Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo przypadło reprezentantom klasy III  ze Szkoły Podstawowej Bobrownikach Wielkich, których przygotowywała Pani Monika Czeczot.

Nagrody w postaci książek, upominków, gadżetów dla wszystkich uczestników a dla zwycięzców dodatkowo puchar ufundowali: Starosta Tarnowski Roman Łucarz,  Burmistrz Żabna Marta Herduś, Wydawnictwo Macmillan i Wydawnictwo Oxford.

Z okazji jubileuszu nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła, mgr Renata Kawula, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Żabnie.

Gratulujemy zwycięzcom!

     Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).