Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Informacja w sprawie otwarcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Żabno

08 maja, 2020

W związku z wprowadzeniem przez Rząd RP możliwości otwarcia przedszkoli, gmina Żabno podjęła starania, by umożliwić rodzicom bezpieczną opiekę nad ich dziećmi w placówkach prowadzonych przez samorząd.

Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie zmieniające Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020, poz. 780), w którym zezwolił na otwarcie od dnia 6 maja 2020 r. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Dyrektorzy przedszkoli i szkół z gminy Żabno, w których znajdują się oddziały przedszkolne przeprowadzili rozpoznanie dotyczące liczby dzieci, których rodzice zadeklarowali chęć powrotu dzieci do przedszkola. Na podstawie tych informacji i po spełnieniu wytycznych Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego planuje się otwarcie od dnia 11 maja 2020 r. Publicznego Przedszkola  w Niedomicach i Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim Nr 1. W placówkach tych uruchomionych będzie po jednym oddziale w dopuszczalnym limicie przebywających w nim dzieci (rozporządzenie przewiduje limit maksimum 12 dzieci w sali, przy zachowaniu 4 metrów kwadratowych na jedna osobę).

Kolejne przedszkola i oddziały przedszkolne będą otwierane, gdy rodzice podejmą decyzje o wysłaniu dzieci do tych placówek. Szczegółowe informacje dotyczące wytycznych jakie będą obowiązywać w przedszkolach w czasie stanu epidemicznego można uzyskać u dyrektora danej placówki.

 

 

 

 


Informacje dodatkowe: 

>> Ministerstwo Edukacji Narodowej: Zajęcia opiekuńcze w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego

>> Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego

>> Procedura funkcjonowania w przedszkolu w Niedomicach

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).