Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Informacja o przebiegu dystrybucji żywności w ramach POPŻ w dniu 14 kwietnia 2020 roku

15 kwietnia, 2020W dniu 14 kwietnia 2020 roku rozpoczęła się II transza dystrybucji żywności pochodzącej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2014- 2020 w ramach współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W związku z zagrożeniem spowodowanym rozprzestrzenianiem się choroby COVID – 19 dystrybucja żywności odbyła się w sposób odmienny od wcześniejszych. Przeprowadzony sposób dystrybucji miał na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa zarówno dla osób przygotowujących i wydających żywność, jak również dla jej odbiorców.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie we współpracy z Oficerem Łącznikowym ppor. Grzegorzem Nogasiem oraz Kierownictwem i pracownikami Caritas Archidiecezji Krakowskiej zorganizował transport z punktu socjalnego Cartias w Brzegach do budynku Straży Pożarnej w Żabnie.

Żywność była transportowana przez żołnierzy Brygady Obrony Terytorialnej do miejsca odbioru.

W Żabnie z samochodów BOT żywność została rozładowana przez strażaków z pomocą pracownika Miejsko-Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, który obsługiwał sprzęt rozładunkowy.

Przygotowaniem paczek żywnościowych zajmowali się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej wraz ze Strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych z Żabna, Niedomic oraz Łęgu Tarnowskiego.

Bezpiecznym dostarczeniem gotowych paczek żywnościowych do miejsca zamieszkania beneficjentów POPŻ zajęli się Strażacy z ww. OSP.

Dystrybucja żywności objęła północną część gminy Żabno co podyktowane było m.in. faktem, iż mieszkańcy tej części gminy mają ograniczony dostęp do placówek handlowych oraz zostały ograniczone połączenia komunikacyjne.

Dystrybucja dla pozostałych zakwalifikowanych osób i rodzin odbędzie się sukcesywnie w najbliższym czasie. 

Przedstawicielom wszystkich instytucji współpracujących z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy dystrybucji żywności, w szczególności:

  • Żołnierzom Brygady Obrony Terytorialnej,
  • Strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych z Żabna, Niedomic i Łęgu Tarnowskiego,
  • Dyrekcji i pracownikom Cartitas Archidiecezji Krakowskiej,
  • Kierownikowi i pracownikowi Miejsko - Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żabnie

 

Składają serdeczne podziękowania!

 

Kierownik i Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie.

     
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).