Piątek, 6 sierpnia 2021r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana
Pokaż menu

Grand Prix dla Galimatiasu

21 czerwca, 2021

W dniach 15-17 czerwca 2021 r. na teatralnej scenie MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, po niemal dwuletniej przerwie spotkali  się finaliści 36. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

Komisja w składzie: JANUSZ MICHALIK , ANNA LENCZEWSKA ,JACEK MILCZANOWSKI  po obejrzeniu 15. widowisk teatralnych, postanowiła przyznać GRAND PRIX FESTIWALU  Grupie Teatralnej GALIMATIAS ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie, dziękując jednocześnie za wzruszające ożywienie zjawiskowych lalek i najcelniejsze wykorzystanie magii teatru w spektaklu pt. „Inne kaczątko”.

 Aktorzy w przejmujący sposób pokazali historię władczego koguta, który podporządkował  sobie wszystkich mieszkańców podwórka. Wmówił zwierzętom, że bez jego porannego piania nie wzejdzie słońce i będzie panować wieczna noc. Mieszkańcy podwórka poddają się jego rządom i wykonują wszystkie polecenia. Kiedy nieoczekiwanie na podwórku zjawia się małe Kaczątko, Kogut dostrzega w nim odmieńca i postanawia wypędzić. Nikt nie sprzeciwia się jego decyzji, tylko Kaczka, obawiając się o los malca, codziennie wymyka się z podwórka, żeby się nim opiekować. Kiedy zostaje ukarana więzieniem za nieposłuszeństwo, na ratunek spieszy jej Kaczątko. Kogut zajęty kłótnią z malcem zapomina zapiać i wówczas okazuje się, że i bez jego pomocy słońce budzi się do życia. Zwierzęta chcą go ukarać, ale Kaczątko szlachetnie staje w jego obronie. Kaczka jest z niego dumna i uświadamia mu, jak cudowny dar przyniosło ze sobą.

Artyści Teatru Galimatias  wydobyli ze szmacianych lalek emocje, którymi oczarowali jury i widownię. W roli głównej zobaczyliśmy Amelię Liro i Huberta Makowskiego. Wspaniale kreacje aktorskie stworzyli: Wiktoria Karwala, Emilia Król, Aneta Szlosek, Klaudia Szlosek, Kamila Mrówka, Paulina Rawa. Pierwszy raz na scenie zaprezentowali swój aktorski talent Oliwia Kozioł i Kacper Lechowicz. Opiekę nad zespołem sprawuje Elżbieta Kijowska.

 Mimo utrudnień pandemicznych  zespół potrafił się zmobilizować i przygotować swoją prezentację  .Spektakl zachwycił urodą i dojrzałością artystyczną.

Gratulujemy Galimatiasowi oraz  organizatorom BAJDURKA -dyrekcji pracownikom MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu-tego, że w niełatwych czasach zrealizowali wzorcowo trzydniowe święto dziecięcego i młodzieżowego teatru, w atrakcyjnej formule dla całej Rodziny Bajdurkowej.

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).