Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Gmina Żabno realizuje projekt przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego pn. „Odkrywam Małopolskę”

15 października, 2021

Gmina Żabno pozyskała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na realizację w 2021 roku II edycji małopolskiego projektu pn. „Odkrywam Małopolskę” w ramach programu wsparcia turystyki szkolnej. Dofinansowanie w wysokości 17 000,00 złotych zostało przekazane na zorganizowanie wycieczek  szkolnych dla uczniów z terenu Gminy Żabno.

Głównym założeniem projektu „Odkrywam Małopolskę”, podobnie jak w roku ubiegłym, było zorganizowanie trwających od 1 do 3 dni wycieczek krajoznawczo-turystycznych, w których dzieci i młodzież mogły uczestniczyć wyłącznie na terenie naszego województwa.

Projekt umożliwił  uczniom naszej Gminy poznanie własnego regionu, środowiska przyrodniczego, małopolskich tradycji, zabytków kultury i historii oraz wzbogacił w wiedzę o Małopolsce, a tym samym utrwalił potrzebę aktywnego spędzania wolnego czasu.

W projekcie udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach, Szkoła Podstawowa
w Bobrownikach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Jana Wnęka w Odporyszowie, Szkoła Podstawowa w Sieradzy, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim. Zorganizowano sześć jednodniowych oraz jedną dwudniową wycieczkę.

Uczniowie szkół z Gminy Żabno odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Dzieci zwiedziły m.in. Ojcowski Park Narodowy, Obóz Auschwitz – Birkenau, Pieniny, Muszynę i wiele innych ciekawych miejsc w województwie małopolskim.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.