Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski – trwa realizacja projektu

23 marca, 2023


W naszej gminie trwają obecnie prace montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach II etapu projektu realizowanego w partnerstwie 30 gmin: „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”. W gminie Żabno , w ramach II etapu projektu , zostanie zamontowanych 20 instalacji w gospodarstwach domowych oraz 5 instalacji na budynkach użyteczności publicznej, tj. Przedszkolu w Żabnie, Szkole Podstawowej w Otfinowie, Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim, Gminnym Centrum Kultury w Żabnie oraz Szkole Podstawowej w Niedomicach.  

Wartość inwestycji, która prowadzona jest na terenie gminy Żabno, to prawie 1 mln złotych. Z tego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 60% kosztów netto (0,5 mln).

Na zdjęciach: Szkoła Podstawowa w Otfinowie i instalacja o mocy  30 kW oraz Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim i instalacja również o mocy 30 kW.

 

   Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).