Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Dystrybucja maseczek dla potrzebujących seniorów

29 kwietnia, 2020


Sołtysi gminy Żabno zostali poproszeni o pomoc w dystrybucji maseczek dla potrzebujących seniorów z naszej gminy. Samorząd Żabna chce dzięki temu wesprzeć i zabezpieczyć najbardziej narażoną część społeczeństwa.

Obowiązek zasłaniania twarzy wprowadzony został by spowolnić transmisję koronawirusa między ludźmi. Polacy zostali zobowiązani by używać środków ostrożności w postaci chust, bandan, maseczek chirurgicznych, czy też maseczek szytych. Te ostatnie cieszą się największą popularnością, a ich atutem jest również możliwość wielokrotnego użytku, bo mogą być prane i prasowane. Decyzją burmistrza Żabna zostały zakupione maseczki szyte w miejscowej szwalni, które trafiły do sołtysów z naszych sołectw, by ci z kolei mogli je rozdysponować pomiędzy potrzebujących seniorów z gminy. Pulę maseczek, które zakupił Urząd Miejski zasiliły również te, które zostały uszyte i przekazane w formie wolontariatu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego i Koło Gospodyń „U Marysi”. Łącznie do rozdysponowania przekazano blisko 2 tys. sztuk (pierwsza część z „produkcji” Koła Gospodyń i Stowarzyszenia trafiła do Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji, OSP i Zakłady Opieki Zdrowotnej).

Zwracamy się do Państwa z apelem, by rozsądnie podchodzić do obowiązku zasłaniania twarzy. Jeżeli w Waszym otoczeniu znajdują się osoby, które wymagają wsparcia, bo nie mają jeszcze swoich maseczek, prosimy o powiadomienie sołtysa danej miejscowości.

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).