Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Dofinansowanie dla Biblioteki w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

05 lipca, 2023
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie otrzymała dofinansowanie w kwocie 23 800 zł na realizację projektu „Żabnieńskie drogi do niepodległości”. Całkowity koszt zadania wynosi 28 300 zł.

Zadanie polega na zorganizowaniu szeregu działań artystycznych, naukowych i historycznych popularyzujących wiedzę o Powstaniu Styczniowym w kontekście ogólnopolskim i lokalnym, angażujących społeczność gminy Żabno.

Wydarzenia odbywające się w ramach zadania:

  1. Konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży.
  2. Wystawa "Powstanie Styczniowe w gminie Żabno i okolicach", która zaprezentowana zostanie w Niedomicach, Łęgu Tarnowskim i Żabnie.
  3. Konferencja popularnonaukowa pt. "Żabno i okolice w dobie wydarzeń lat 1863-1864". Poświęcona będzie wydarzeniom i postaciom związanym z Powstaniem Styczniowym na terenie gminy Żabno. Wezmą w niej udział: ks. Łukasz Bochenek - autor książki o powstańcach z Niedomic, Adam Tomczyk - pisarz, miłośnik lokalnej historii, autor książki "Pro Patria et memoria. Żabno i okolice w czasie Powstania Styczniowego", Mieczysław Czosnyka - nauczyciel, autor książek o historii Łęgu Tarnowskiego.
  4. Piknik historyczny z udziałem grupy rekonstrukcyjnej Świętokrzyskie Stowarzyszenie Historyczne "Grot" Oddział Powstańczy 1863 ze Starachowic w Niedomicach.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).