Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Do 17 XII trwa nabór kandydatów do komisji konkursowych

07 grudnia, 2021
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przypomina o trwającym naborze do bazy kandydatów na członków komisji konkursowych, czyli grona ekspertów, którzy wspierają Województwo Małopolskie m.in. w rozdziale dotacji dla organizacji pozarządowych. Zgłoszenia kandydatów wraz z rekomendacjami można przesyłać do UMWM w Krakowie w terminie do 17 grudnia 2021 r.

Głównym zadaniem kandydatów będzie reprezentacja organizacji pozarządowych (lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) w opiniowaniu ofert składanych w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego. Kandydatów mogą więc zgłaszać zarówno organizacje pozarządowe, jak i podmioty działające na podstawie przepisów o stosunku państwa do Kościoła Katolickiego czy innych kościołów, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (w tym kluby sportowe będące spółkami).

Szczegółowe wymagania i zasady naboru znajdują się w ogłoszeniu, które dostępne jest pod adresem: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/wspolpraca/do-17-grudnia-2021-roku-trwa-nabor-do-komisji-konkursowych Do ogłoszenia dołączono obowiązujący formularz zgłoszenia, a także wzór rekomendacji i koniecznych oświadczeń.

Bliższe informacje można również uzyskać u Koordynatora współpracy z organizacjami pozarządowymi lub w Zespole ds. Wspierania Inicjatyw Obywatelskich pod numerami telefonów: 12/61 60 531, 12/61 60 988 lub pod adresem e-mail: ngo@umwm.malopolska.pl

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.