Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

18 maja, 2020
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Od kilku tygodni trwa stan epidemii. Wiele osób pracujących za granicą wróciło do kraju. Młodzież ucząca się poza miejscem zamieszkania również wróciła do domów. W związku z tym liczba osób zamieszkujących dany adres uległa zmianie.

 
 
Urząd Miejski w Żabnie przypomina, że opłata za odpady dotyczy ilości osób zamieszkałych i wszelkie zmiany związane z ilością osób, mające wpływ na wysokości opłat (przeprowadzka, narodziny dziecka, zgon, powrót z zagranicy, akademika itp. ) należy zgłaszać do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana (zgodnie z art. 6m ust.2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach) poprzez złożenie deklaracji.
Nową deklarację aktualizującą liczbę mieszkańców należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Żabnie w godzinach jego pracy za pośrednictwem skrzyni wrzutowej mieszczącej się zaraz przy wejściu lub za pośrednictwem poczty. Druki deklaracji dostępne są na stronie internetowej www.zabno.pl (zakładka ŚRODOWISKO > gospodarowanie odpadami) oraz przy wejściu do Urzędu.
Przypominamy jednoczenie, że wszyscy mieszkańcy, którzy jeszcze nie złożyli nowych (pierwszych) deklaracji tj. po 1 marca 2020 r., są zobowiązani je dostarczyć w jak najszybszym czasie.Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).