Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Co zrobić ze zużytymi maseczkami i rękawiczkami jednorazowymi?

05 czerwca, 2020
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Postępowanie z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SAR-CoV-2 regulują wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego, zgodnie z którymi osoby zdrowe powinny wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki jednorazowe do pojemnika/worka na odpady zmieszane.

Niestety, wiele osób tego nie robi. Zużyte maseczki i rękawiczki lądują na chodnikach oraz w przydrożnych rowach.

Należy pamiętać, że zużyte środki ochronne stanowią zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i nieprzestrzeganie zasad utrzymania czystości stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla zdrowia jak i środowiska.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.