Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Chodnik przy drodze wojewódzkiej w Łęgu Tarnowskim

24 marca, 2023


W Łęgu Tarnowskim zakończyło się zadanie pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 973 na odcinku od odc.140 km 0+240.64 do odc.140 km 0+875.56 polegająca na budowie prawostronnego chodnika w m. Łęg Tarnowski, gmina Żabno na długości 634.92m”.

Nowe chodniki znacząco podniosły poziom bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym rejonie miejscowości i są kontynuacją tego typu inwestycji przy drodze wojewódzkiej w naszej gminie. W minionym roku samorząd gminy przeprowadził również budowy przy odcinkach dróg wojewódzkich w Żabnie i Ilkowicach.

Wartość inwestycji to 759 280,59 zł i została wsparta dofinansowaniem w ramach Inicjatyw Samorządowych w wysokości 400 000,00 zł.

 

       Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).