Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Budowa chodników przy drodze wojewódzkiej w Ilkowicach

05 lipca, 2023
Budowa chodników przy drodze wojewódzkiej w Ilkowicach


W Urzędzie Miejskim w Żabnie podpisana została umowa na wykonanie zadanie pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 973 polegająca na budowie prawostronnego chodnika w m. Ilkowice, gmina Żabno”.

Inwestycja polegać będzie na budowie prawostronnego chodnika przy krawędzi jezdni drogi wojewódzkiej nr 973 na odcinku od 110 km 3+054.79 do 120 km 0+021.77, przebudowie zjazdów indywidualnych oraz publicznych, budowie odcinka kanalizacji deszczowej, wpustów deszczowych wraz z przykanalikami, przestawieniu lampy oświetleniowej, likwidacji otwartego rowu, budowie drenażu w miejscu likwidowanego rowu, profilowaniu skarp. Prace zostaną wykonane w trzy miesiące od podpisania umowy, a ich koszt to 810 692,50 zł brutto. Inwestycja została wsparta środkami z programu Inicjatywy Samorządowe realizowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).