Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Biblioteka w Żabnie z dotacją

21 maja, 2020

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie otrzymała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 25 000 zł w ramach programu "Promocja czytelnictwa 2020" na zadanie "Żabnieńskie spotkania z literaturą". W ramach zadania odbędą się m.in. spotkania autorskie, warsztaty literacko – plastyczne oraz konkurs dla najmłodszych. Całkowity koszt zadania wynosi 32 tys. zł. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Celem programu "Promocja czytelnictwa" jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).