Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Biblioteka w czasach pandemii

20 kwietnia, 2020


Biblioteka w Żabnie nadal jest zamknięta dla użytkowników, ale to nie oznacza, że całkowicie zawiesiła swoją działalność. Okres kwarantanny bibliotekarze wykorzystują na wszelkie prace porządkowe, na które w normalnych okolicznościach brakuje czasu. Wszystko to po to, by po powrocie do normalności czytelnicy w pełni mogli korzystać z zasobów bibliotek naszej gminy.

Prace porządkowe oznaczają nie tylko odkurzanie półek i konserwację książek ale również melioracje katalogu, porządkowanie oraz selekcję księgozbioru. Sukcesywnie do katalogu internetowego zostają wprowadzane starsze pozycje, by użytkownicy mieli łatwiejszy i pełniejszy dostęp do katalogu.

Co ważne, jeszcze przed zamknięciem, udało się zakupić nowości wydawnicze, które teraz są opracowywane i katalogowane by po otwarciu mogły trafić w ręce czytelników z Żabna,  Łęgu Tarnowskiego, Niecieczy, Niedomic i Otfinowa.

Znaczną część działalności biblioteka przeniosła również do sieci. Na stronie internetowej MGBP można znaleźć przydatne linki do wirtualnych wydarzeń kulturalnych oraz miejsc w których można czytać książki za darmo.
Aktywnie działa profil na Facebooku, na którym na bieżąco zamieszczane są propozycje kulturalne: literackie, teatralne, muzyczne, filmowe i wszystko to, co może pomóc w aktywny i kreatywny sposób spędzić czas pandemii.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).