Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

“Ad Hoc w działaniu”

06 maja, 2020


"Ad Hoc w działaniu" - tak nazwany został krótki film, który zawiera fragmenty spektakli Grupy Teatralnej Ad Hoc z Żabna. Film zamieszczony został na kanale GCK Żabno na platformie You Tube. Prezentowane fragmenty pochodzą ze spektakli wystawionych w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w latach 2014 - 2019.

Przypomnijmy, Grupa Teatralna „Ad Hoc” powstała przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w 2012 r. Pierwszy spektakl „Miłosne przygody Czerwonego Kapturka” miał być wydarzeniem jednorazowym - grupa dorosłych, głównie nauczycieli i osób piastujących stanowiska publiczne, znanych w środowisku żabieńskim, postanowiła „zabawić” się w teatr i przygotowała komediowy spektakl. Sztuka odniosła ogromny sukces – każdorazowo pełna widownia. Słowa uznania i gratulacje zachęciły aktorów do realizacji dalszych pomysłów scenicznych.

Do tej pory grupa zrealizowała 10 spektakli teatralnych.

Pomysłodawczynią założenia teatru i reżyserką wszystkich spektakli jest Elżbieta Kijowska. Za technikę sceniczną odpowiada Magdalena Cudzich.

Premiera najnowszej sztuki Grupy Ad Hoc planowana była wiosną 2020 r. Ze względu na stan epidemii nie mogła się odbyć. Mamy nadzieję, że niebawem żabnieńska publiczność, będzie miała możliwość obejrzeć premierowy spektakl swojego ulubionego teatru...
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).