Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

824 tys. złotych wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych dla gminy Żabno

20 kwietnia, 2020Wniosek o dofinansowanie zadania „Przebudowy drogi gminnej numer 203476K ulica Mostowa w miejscowości Żabno” znalazł pozytywne uznanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na liście opublikowanej przez Urząd Wojewódzki w Krakowie projekt dla naszej gminy znajdziemy na liście podstawowej.

Co to oznacza?

Projekt, który zakłada przebudowę odcinka ulicy Mostowej w Żabnie, w ramach którego zmodernizowane zostanie odwodnienie, część dla pieszych i jezdnia, może liczyć na wsparcie z pieniędzy rządowych. Przy udziale dotacji ministerialnej wynoszącej 70% kosztów, pozostałe 30% zapewni sama gmina. A koszt zadania przewidziany został na niemałe 1178520,48 zł, a więc gmina przy tych proporcjach może liczyć na ujęte we wniosku 824 964,00 złotych wsparcia.

Realizacja zadania przewidziana jest na obecny rok i zakłada przebudowę odcinka ulicy na długości 790 metrów.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).