Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

5 projektów Ochotniczych Straży Pożarnych z dofinansowaniem z WFOŚiGW

14 maja, 2020

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zakończył procedurę rozpatrywania wniosków w ramach Programu ,,Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla Środowiska – Bezpieczny Strażak’’.

Dofinansowanie zostało przyznane dla 38 wniosków, w tym dla trzech z gminy Żabno.

 


Dwie jednostki z terenu gminy Żabno zostaną wsparte dofinansowaniem, które przeznaczone będzie na zakup sprzętu ratowniczego, koniecznego do sprawnego funkcjonowania naszych OSP.

Projekt „Zakup zestawu ratownictwa technicznego akumulatorowego dla jednostki OSP Żabno włączonej do KSRG w celu zapobiegania poważnym awariom i likwidacją ich skutków dla środowiska” uzyskał 75 000 zł wsparcia z WFOŚiGW. Wartość projektu to 150 000 zł. Drugą połowę wsparcia zabezpieczyła gmina w swoim budżecie.

Kolejnym projektem, który otrzymał dofinansowanie to „Bezpieczny Strażak - Zakup zestawu hydraulicznego akumulatorowego” koordynowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łęgu Tarnowskim. W tym przypadku druhowie mogą liczyć na wsparcie również w kwocie 75 000 zł. Samorząd żabnieński zabezpieczył kolejne 75 000 zł, by zamknąć całość inwestycji na planowanych 150 000 zł.

Trzecim projektem, który znalazł się na liście WFOŚiGW to złożony przez żabnieńską OSP wniosek na „Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczego 9-osobowego do 3,5t dla jednostki OSP Żabno włączonej do KSRG w celu zapobiegania poważnym awariom i likwidacją ich skutków dla środowiska”. Tutaj budżet zadania został wyceniony na 160 000 zł, a instytucja dotująca zobowiązała się na przekazanie 40 000 zł. Różnica pomiędzy wartością zakupu samochodu, a kwotą dofinansowania pokryta zostanie z budżetu OSP w Żabnie.

To nie koniec dobrych informacji, bo dofinansowanie w ramach Programu „Mały Strażak” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zostało przyznane dla kolejnych 2 wniosków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach Wielkich otrzyma 1600 zł (przy wartości projektu 3 290 zł) na „Wyposażenie drużyny młodzieżowej w sprzęt do szkoleń”, natomiast projekt „Młodzieżowa drużyna pożarnicza gotowa na dzisiejsze zagrożenia” złożony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Niedomicach otrzyma 10 000,00 zł (wartość projektu 20 000 zł).

O przebiegu realizacji projektów z będziemy informować na naszych stronach.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).