Czwartek, 1 października 2020r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Zdecydowana wygrana Andrzeja Dudy w powiecie tarnowskim!

13 lipca, 2020
Zdecydowana wygrana Andrzeja Dudy w powiecie tarnowskim!
fot. Andrzej Duda facebook

Wczoraj odbyło się głosowanie w wyborach na Prezydenta RP. Prezydentem Polski na kolejną kadencję został Andrzej Duda. W powiecie tarnowskim oddanych zostało 104 179 ważnych kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 66,38 proc.

W powiecie najlepszy okazał się Andrzej Duda 75,43 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 24,57 proc.

W powiecie Duda uzyskał najwyższe poparcie w gminie Gromnik (86,98 proc.), najniższe w gminie Tarnów (66,50 proc.).

Z kolei Trzaskowski najwyższe miał w gminie Tarnów (33,50 proc.), a najniższe w gminie Gromnik (13,02 proc.).

PAWEŁ GĄSIORSKI