Piątek, 5 marca 2021r. | Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w subregionie tarnowskim

24 grudnia, 2020
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w subregionie tarnowskim

- Nowy budynek Starostwa Powiatowego; nowe przedszkole, stołówka szkolna, biblioteka, żłobek i zakład opiekuńczo-leczniczy; modernizacja dróg i infrastruktury sportowej; doposażenie Szpitala w Brzesku i przeprowadzenie w nim remontu; remont szkoły i remizy; rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a nawet budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych… To inwestycje, które znalazły się na liście 40 zadań z subregionu tarnowskiego z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ich wspólnym celem jest poprawa komfortu codziennego funkcjonowania Mieszkańców – mówił II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, wręczając czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania z RFIL.

Uroczystość odbyła się w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Uczestniczyli w niej również parlamentarzyści: posłanki Józefa Szczurek - Żelazko i Anna Pieczarka oraz posłowie Wisław Krajewski i Stanisław Bukowiec. Czeki otrzymali samorządowcy z powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego oraz brzeskiego.

- Zgodnie z założeniami rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych staje się dla samorządów tarczą, wspierającą je w trudnych czasach pandemii. W ciągu niespełna czterech miesięcy na konta małopolskich samorządów przelaliśmy blisko miliard złotych. Środki te będą nie tylko poprawiać bezpieczeństwo Mieszkańców czy funkcjonalność budynków użyteczności publicznej, ale także napędzać gospodarkę i wspierać lokalne firmy – podkreśla wicewojewoda Ryszard Pagacz. /MUW/

Lista zadań z subregionu tarnowskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach drugiego naboru do RFIL