Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Nowy samochód tarnowskiej policji

05 czerwca, 2021
Nowy samochód tarnowskiej policji
fot. KMP w Tarnowie

Pod koniec maja 2021 roku do służby w Tarnowie trafiła nowoczesna Toyota Land Cruiser. Zobaczymy ją na drogach Tarnowa oraz regionu tarnowskiego. 200-konny suv będzie wykorzystywany przez policjantów Wydziału Sztab tarnowskiej Policji.

W tym roku dzięki zakupom centralnym Policji do Tarnowa został przydzielony samochód terenowy. Toyota Land Cruiser jest wyposażona w wysokoprężny silnik diesla o pojemności 2.8 litra, automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na 4 koła. 5-cio osobowy suv będzie wykorzystywany przez policjantów Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie do zabezpieczania imprez masowych, pokonywania dróg w trudnym terenie przy poszukiwaniu osób zaginionych. Ponadto toyota będzie pomocna przy przewożeniu sprzętu patrolom rowerowym w okresie letnim oraz narciarskim w okresie zimowym. Całkowity koszt zakupu samochodu terenowego to ponad 200 tysięcy złotych, który został pokryty z budżetu Policji i Programu Modernizacji Policji. /KMP w Tarnowie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).