Czwartek, 1 października 2020r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Miażdżące zwycięstwo Andrzeja Dudy w powiecie tarnowskim!

29 czerwca, 2020
Miażdżące zwycięstwo Andrzeja Dudy w powiecie tarnowskim!
fot. Andrzej Duda facebook

Wczoraj odbyło się głosowanie w wyborach na Prezydenta RP. Komisje Wyborcze w powiecie tarnogórskim bardzo szybko podliczyły wszystkie głosy. Oddanych zostało 99369 ważnych kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 62,80 proc.

W powiecie najlepszy okazał się Andrzej Duda 64,97 proc., przed Rafałem Trzaskowskim - 12,52 proc. i Szymonem Hołownią 8,40 proc.

W powiecie Duda uzyskał najwyższe poparcie w gminie Gromnik (76,40 proc.), najniższe w gminie Tarnów (56,28 proc.).

Z kolei Trzaskowski najwyższe miał w gminie Tarnów (18,39 proc.), a najniższe w gminie Szerzyny (6,07 proc.).

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. O fotel Prezydenta RP powalczą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Wyniki gminne znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI