Żyję bez dopalaczy!

W Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielkiej Wsi odbył się konkurs profilaktyczny „Żyję bez dopalaczy”.
Celem konkursu, zorganizowanego przez nauczycielkę informatyki Gabrielę Ciasnochę i pedagog szkolną Ewę Matejską, było pogłębienie wiedzy i świadomości na temat szkodliwego wpływu na organizm środków psychoaktywnych: alkoholu i narkotyków, w tym tak zwanych „dopalaczy”.
Forma konkursu wymagała umiejętności zastosowania w praktyce narzędzi informatycznych, w szczególności tworzenia quizów online i plakatów, co sprzyjało rozwijaniu kreatywności i wdrażaniu do aktywności społecznej uczniów klas IV – VIII. W rozstrzygnięciu konkursu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.
Laureaci otrzymali dyplomy z rąk Dyrektora szkoły Anny Maziarz oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez GOPS w Wojniczu, które wręczyli pani Gabriela Wantuch i Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.
Na lekcjach informatyki uczniowie klas IV – VIII zmierzą się z pytaniami quizów opracowanych przez koleżanki i kolegów.
Fot. ZSP w Wielkiej Wsi












