Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Żyję bez dopalaczy! 

07 grudnia, 2022

W Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielkiej Wsi odbył się konkurs profilaktyczny „Żyję bez dopalaczy”.

Celem konkursu, zorganizowanego przez nauczycielkę informatyki Gabrielę Ciasnochę i pedagog szkolną Ewę Matejską, było pogłębienie wiedzy i świadomości na temat szkodliwego wpływu na organizm środków psychoaktywnych: alkoholu i narkotyków,  w tym tak zwanych „dopalaczy”.

Forma konkursu wymagała umiejętności zastosowania w praktyce narzędzi informatycznych, w szczególności tworzenia quizów online i plakatów, co sprzyjało rozwijaniu kreatywności i wdrażaniu do aktywności społecznej uczniów klas IV – VIII. W rozstrzygnięciu konkursu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Laureaci otrzymali dyplomy z rąk Dyrektora szkoły Anny Maziarz oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez GOPS w Wojniczu, które wręczyli pani Gabriela Wantuch i Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Na lekcjach informatyki uczniowie klas IV – VIII zmierzą się z pytaniami quizów opracowanych przez koleżanki i kolegów. 

Fot. ZSP w Wielkiej Wsi
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).