Poniedziałek, 23 maja 2022r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Zwrot podatku akcyzowego

17 stycznia, 2022
Google Maps Google Maps

Urząd Miejski w Wojniczu przypomina rolnikom, którzy posiadają grunt powyżej 1 ha użytków rolnych  o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Termin składania wniosków: 01 luty2022 r. – 28 luty 2022 r.

Do wniosku powinny być dołączone faktury stanowiące dowód zakupu oleju napędowego  za okres od: 01-08-2021 r. do 31-01-2022 r.

Wnioski należy składać na Dzienniku Podawczym lub w pokoju nr 17 Urzędu Miejskiego w Wojniczu.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego od zakupionego paliwa rolniczego wynosi  1 zł.  

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. wynosi :

110,00 zł x ilość ha użytków rolnych

40,00 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Wypłata środków nastąpi  w miesiącu kwietniu2022 r.

UWAGA !!!

W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, należy przedłożyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokument ten ma zawierać  informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.  
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).