Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Zakończył się remont ulicy Krakowskiej

16 listopada, 2023
Zakończył się remont ulicy KrakowskiejZakończył się remont ulicy Krakowskiej

Dobiegł końca remont drogi gminnej w ciągu ulicy Krakowskiej w Wojniczu. Modernizację przeszedł odcinek na długości 800 metrów.

W ramach realizacji inwestycji na wspomnianym odcinku położona została nowa nawierzchnia asfaltowa. Remont dotyczył również  wykonanie nowych krawężników i chodników oraz zjazdów z kostki brukowej. Remont ulicy Krakowskiej wyniósł 2,1 mln zł, z czego ponad 1,4 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą była firma Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Spółka Akcyjna z siedziba w Dębicy.

Stan techniczny drogi  uległ znacznemu polepszeniu, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa jej użytkowników. – mówi burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bak. Jest to jedna z licznych inwestycji realizowanych przez samorząd wojnicki dla poprawy infrastruktury drogowe w naszej gminie. Przypomnę, że w tym roku pozyskaliśmy rekordowe dofinansowaniew wysokości 20 mln zł do ich realizacji. – dodaje.

Fot. UM Wojnicz

Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.