Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Wizyta Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Romana Kustera na budowie komisariatu w Wojniczu

28 kwietnia, 2020

Policjanci z Wojnicza mają powodu do radości. Po latach pracy w nie najlepszych łagodnie rzecz ujmując warunkach lokalowych wreszcie będą mogli służyć i zaoferować mieszkańcom swojego miasta komisariat  jak na XXI wiek przystało. O budowie nowej siedziby  wojnickich mundurowych mówiło się już dawno, ale jak to często bywa przeszkodą na drodze były kwestie finansowe. Aż wreszcie sprawa budowy w miasteczku nowej siedziby policji nabrała realnego kształtu i w styczniu tego roku „ruszyła pełną parą”.

W  sobotę (25 kwietnia) miejsce gdzie z każdym dniem rośnie nowy komisariat odwiedził gość z Krakowa. Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Roman Kuster, złożył wizytę w Tarnowie i wraz z Komendantem Miejskim Policji, inspektorem Mariuszem Dymurą udał się na teren rozpoczętej kilkanaście tygodni temu budowy. Obaj Panowie z towarzyszącym im Komendantem z Wojnicza podkomisarzem Markiem Ptakiem oraz Naczelnikiem Wydziału Administracyjno-Gospodarczego KMP w Tarnowie podkomisarzem Michałem Sudą obejrzeli gospodarskim okiem tempo prac, a po wizycie w terenie spotkali się w budynku obecnego komisariatu policji przy ulicy Jagiellońskiej 8.

Dodajmy, że na miejsce nowego komisariatu w Wojniczu wybrano punkt  u zbiegu drogi krajowej 94 z drogą wojewódzką 975 z Dąbrowy Tarnowskiej w kierunku Nowego Sącza. Lokalizacja ta jest nieprzypadkowa, bo właśnie takie usytuowanie komisariatu gwarantuje  szybką komunikację z potrzebującymi policyjnej pomocy mieszkańcami i osobami przejeżdżającymi przez teren gminy. Działkę, na której od stycznia tego roku wznosi się komisariat przekazały władze Wojnicza, które wyłożyły również 60 tysięcy złotych na projekt inwestycji. W powstającym przy ul. Tarnowskiej budynku, liczącym ponad 350 m2 zaplanowano kilkadziesiąt pomieszczeń, w tym biura, pokój daktyloskopowania, salę narad, składnicę akt, szatnie, pomieszczenia socjalne. Na działce staną również garaże i dwa niewielkie pomieszczenia gospodarcze. Przewidziano również ponad 20 miejsc parkingowych dla petentów i pracowników komisariatu.  Koszt budowy komisariatu w Wojniczu ma się zamknąć, kwotą pochodzącą z budżetu centralnego Policji 4 134 690 złotych. Planowane zakończenie budowy to połowa 2021 roku.

Źródło: http://tarnow.policja.gov.pl/

 
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).