Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

WIRTUALNY IV MAŁOPOLSKI DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ 2020

05 maja, 2020

Przed nami obchody IV Małopolskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczne obchody będą wyjątkowe! Teraz nie możemy się spotkać i świętować razem, dlatego Małopolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca do świętowania wirtualnego.

W maju świętujemy wirtualnie
Nawiązując do Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, przypadającego 5 maja, cała Małopolska będzie świętować już po raz czwarty! W tym ciężkim dla nas wszystkich okresie zwróćmy uwagę społeczeństwa na problemy osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz trudności, z którymi borykają się w codziennym życiu. Zachęcamy do śledzenia profilu Oddziału Małopolskiego PFRON oraz wydarzenia Małopolski Dzień Godności 2020 na Facebook`u gdzie będą pojawiać się kolejne informacje dotyczące tegorocznych wirtualnych obchodów.

Wydarzenie na Facebook`u
Na Facebook`u szukajcie wydarzenia Małopolski Dzień Godności 2020 https://www.facebook.com/events/3315991851821634/ gdzie będziemy razem świętować i wspominać wspólne obchody w latach 2017 – 2019. Materiały dotyczące Dnia Godności będą pojawiać się na naszym profilu na Facebook`u, Twitter`ze oraz stronie internetowej. Posty i materiały oznaczone będę #MałopolskiDzieńGodności2020 i #ŚwiętoGodności2020 W ramach akcji Oddział udostępni również nakładkę na zdjęcie profilowe – na znak solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dodaj nakładkę do swojego zdjęcia profilowego na Facebooku, w ten sposób 5 maja okażesz wsparcie!

Co należy zrobić? Udostępnij post i oznacz hasztagiem!
Wszystkie osoby i organizacje, które brały udział w dotychczasowych Małopolskich obchodach oraz te, które chcą dołączyć do tegorocznej akcji zachęcamy do udostępniania zdjęć i postów w wydarzeniu na Facebook`u oraz oznaczania ich #MałopolskiDzieńGodności2020 i #ŚwiętoGodności2020
Nagrajcie życzenia z okazji Dnia Godności, udostępnijcie film lub zdjęcie! Na Facebook`u w wydarzeniu Małopolski Dzień Godności 2020 możecie też udostępnić zdjęcia z majowych uroczystości, które organizowaliście lub w których uczestniczyliście w latach ubiegłych: w „Święcie Godności” w Starym Sączu, w marszach godności, spotkaniach i piknikach integracyjnych, dniach otwartych w placówkach oraz wystawach na terenie całego województwa. Materiały zamieszczajcie w wydarzeniu i oznaczajcie #MałopolskiDzieńGodności2020 i #ŚwiętoGodności2020
W szczególności zachęcamy do składania życzeń i przesyłania serdeczności! Nie możemy się spotkać, ale mimo to możemy razem świętować! Niech to wspólne wirtualne święto zapełni się pięknymi wspomnieniami i tegorocznymi życzeniami.

W maju świętujmy razem! Małopolski Dzień Godności po raz czwarty
Od 2017 roku Oddział Małopolski zaprasza do współpracy przy organizacji obchodów m.in. starostwa powiatowe, organizacje pozarządowe, warsztaty terapii zajęciowej i środowiskowe domy samopomocy. Inicjatywa spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Na terenie całego Województwa Małopolskiego w maju i czerwcu odbywały się wydarzenia organizowane w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ostatnie trzy lata to ponad 10 tysięcy osób, które uczestniczyły w „Święcie Godności” w Starym Sączu, w marszach godności, konferencjach, spotkaniach, piknikach integracyjnych, dniach otwartych w placówkach i wystawach.

Teraz świętujmy wirtualny IV Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2020 – świętujmy z wielką nadzieją, że wszyscy razem spotkamy się w przyszłym roku!

Źródło – Małopolski Oddział PFRON
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).