Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Pokaż menu

„Wielki Upał” w kinie Wawel w Wojniczu

13 października, 2021
„Wielki Upał" w kinie Wawel w Wojniczu

Za nami premiera nowego spektaklu Grupy Teatralnej „Fantastycznie”.

24 września w kinie Wawel w Wojniczu odbyła się premiera nowego spektaklu pt. „Wielki Upał”  Grupy Teatralnej „Fantastycznie” w reżyserii Macieja Kapka. Młody reżyser podjął się również adaptacji tekstu cenionego pisarza i publicysty, jednego z najważniejszych twórców rumuńskiego teatru, którym był Ion Luca Caragiale. Podczas premiery na scenie debiutował sześcioletni Jonasz Kawa, najmłodszy aktor grupy.

Sztuka oparta o teksty wielkiego dramaturga, Caragialego, który był, często porównywanego z Molierem czy Nikołajem Gogolem, była ciekawą, zabawną i momentami nostalgiczną podróżą w czasie. Wrazz samym autorem zanurzyliśmy się w Bukareszt przełomu XIX i XX wieku. Złożyliśmy wizytę wytwornym damom, odbyliśmy podróż pociągiem oraz poznaliśmy wartość przyjacielskiej pomocy. Jak się okazuje teksty Caragialego pomimo upływu lat nadal zachowują swoją aktualność.

Na scenie wystąpili: Angelika Grzywa, Gabriela Karaś, Igor Rutka, Izabela Fiksak, Jonasz Kawa, Kacper Rokosz, Karolina Kawa, Karolina Nałódka, Konrad Świerad, Krystian Król, Krzysztof Klisiewicz, Małgorzata Imburska, Patryk Krzyżanowski, Szymon Kołcz, Zuzanna Krzyżanowska.

Scenografia: Dobrawa Cichoń, Karolina Nałódka.

Projekt plakatu: Karolina Nałódka.

Fot. Małgorzata Kołcz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).